Eliptický trenažér a hubnutí

Jak zhubnout s eliptickým trenažérem?

Nejprve si řekněme, zda je vůbec možné cvičením na eliptickém trenažéru zhubnout. Ano, možné to je, a navíc. Eliptické trenažéry jsou skvělé pro dlouhodobé hubnutí. Povíme si, proč.

Na eliptickém trenažéru procvičíte celé tělo

A to je jeho hlavní výhoda proti rotopedům, cyklotrenažérům, nebo jízdě na kole. Na eliptickém trenažéru při specifickém elipsovitém pohybu protáhnete svaly horní i spodní poloviny těla. Pohyb na eliptikalu rovněž formuje hýžďové a stehenní svalstvo.

Kdy na eliptickém trenažéru cvičit pro zhubnutí?

Nejlépe ráno na lačno, kdy je hladina krevního cukru na nejnižší úrovni. Tělo tak dříve sáhne po tukových zásobách. Případně cvičte 2-3 hodiny po jídle.

Jak často na eliptikalu cvičit?

Cvičte raději pomaleji, nejdříve naberte fyzickou kondici. Ideálně po několika týdnech cvičte 30-40 minut třikrát týdně. Hlídejte si tepovou frekvenci (TF), měla by se držet na 55-70 procentech maximální TF (orientačně je to 220 mínus váš věk).

Při cvičení měňte polohu, úchopy, snažte se o pestřejší cvičení.

Naučte se nejdříve správně cvičit na trenažéru

Správné cvičení není podle příručky, ale spíš podle Vašeho pocitu. Měli byste se naučit přenášet váhu během kroku a být v přirozeném, vzpřímeném postoji. (více jak cvičit na eliptickém trenažéru)


Publikováno: 22. 4. 2014