Využijte eliptický trenažér na maximum

Eliptické trenažéry si nově lidé pořizují jako náhradu klasických rotopedů nebo běžících pásů. Jsou totiž šetrné ke kloubům a také všestrannější.

Dva způsoby cvičení na elipticalu

Při cvičení na elipticalu se nohy pohybují po elipsovité křivce. Lze použít dvě varianty:

1. Uchopit pevná madla znamená zapojit pouze dolní končetiny.

2. Použít pohyblivá madla umožňuje trénovat i horní část těla.

Eliptický pohyb je přirozený, rozkládá zátěž do všech svalů a ideálně tak formuje celou postavu.

Měňte při tréninku styl šlapání a úchopů

Chcete-li pro sebe udělat maximum –  zlepšit fyzickou kondici a zredukovat podkožní tuk – používejte eliptický trenažér minimálně třikrát týdně 30 až 40 minut ve správné tréninkové zóně, ideálně ráno na lačno a po rozcvičce, včetně následného uvolnění.

Střídání stylů šlapání a pohybu horních končetin například s jejich opřením o předloktí zajišťuje mnohem pestřejší trénink, který je samozřejmě zábavnější, a značně tak zvyšuje šanci u elipticalu vytrvat.

Využijte i takzvaný reverzní režim – zpětný chod pro zlepšení koordinace pohybů a ještě dokonalejší posílení svalů, kterým je opatřena většina těchto strojů.

Eliptický trenažér inSPORTline Atlanta Black – recenze

Takto hodnotí eliptical Atlanta Black, jeden z nejprodávanějších od inSPORTline, zákaznice paní Soňa: „Perfektní cvičební stroj, vhodný pro děti i dospělé. I pro vysoké a lidi při těle, co potřebují dát dolů pár kilo. Stroj je stabilní, displej velký a čitelný. Jednoduchá montáž, zabere asi 60 minut i se čtením manuálu ;-). Rychlejší a pohodlnější je montáž ve dvou. Není co dodat, stroj má vše, co jsme požadovali, i pozitivně překvapil. Vřele doporučuji!

Eliptický trenažér a hubnutí

Ke cvičení na elipticalu, konzultovaném dle zdravotního stavu s lékařem, zaveďte také pravidelný stravovací režim s pěti až šesti menšími jídly za den. Od rána do večera postupujte od sacharidů k bílkovinám a pořád dbejte na dostatek zeleniny a vlákniny.

Pitný režim při fitness aktivitách nejlépe naplňuje obyčejná stolní voda a neslazené čaje, doplňkově pak minerálky a iontové nápoje.


Publikováno: 29. 7. 2014