Nejčastější otázky a odpovědi k eliptickým trenažérům

Zaznamenali jsme nejčastější otázky k eliptickým trenažérům, a s pomocí odborníků vám dnes přinášíme odpovědi, inspiraci a praktické tipy.

Mám si pořídit eliptický trenažér nebo běžecký pás? Nemůžu se rozhodnout.

Běžecký pás dokonale simuluje přirozený pohyb, běh nebo chůzi, a mezi fitness kardio přístroji má své pevné místo. Hodí se pro intenzivní trénink a uspokojí také vrcholové sportovce.

Eliptický trenažér lze považovat za univerzálnější stroj. Cvičení na něm je efektivní pro zpevnění celé postavy, zhubnutí a zlepšení koordinace. Nezvyklý pohyb nohou po eliptické dráze a současné zapojení horních končetin však vyžaduje natrénování. Zastánci elipticalu si chválí jeho mimořádnou šetrnost ke kloubům.

Kritériem pro rozhodnutí koupit na doma eliptical mohou být i jeho všeobecně menší rozměry, nižší hmotnost a cena oproti běžeckým pásům.

Podle čeho vybrat eliptický trenažér?

Obecně zvažte, kdo a jak často bude eliptický trenažér používat. Podívejte se na doporučené zatížení a maximální výšku cvičícího. Můžete si vybrat:

  • Eliptical s manuálním ovládáním – levnější, se snadnou obsluhou, ale méně funkcemi. Tip: inSPORTline Orlando, cena 5 690 korun.
  • Eliptical s elektronickým ovládáním – nákladnější, s komfortní obsluhou a širokými možnostmi nastavení. Tip: inSPORTline Denver, cena 9 990 korun.

Každý fitness stroj má dnes jednoduchý počítač. Ty pokročilejší nabízí funkce navíc, například měření tepové frekvence, počet spálených kalorií, nastavení profilu trasy a podobně.

Jak správně cvičit na eliptickém trenažéru, pokud je mým cílem zhubnout?

Doporučuje se trénovat třikrát týdně po 40 minutách, při optimální tepové frekvenci, ideálně ráno nalačno. Velmi důležité je také procvičení a uvolnění před a po samotném tréninku na elipticalu. A nezapomeňte, že redukce hmotnosti vyžaduje také racionální stravování.

Je možné využívat eliptical i v těhotenství?

Pokud lékař nic nenamítá, tak s rozumnou zátěží ano. Každopádně eliptical břicho nezapojuje


Publikováno: 26. 7. 2014