Eliptický trenažér a běžecký pás – skvělá kombinace

Eliptický trenažér a běžecký pás představují oblíbenou dvojkombinaci fitness přístrojů pořizovaných do domácností. Pokud toužíte po efektivním tréninku a zvažujete, čím vybavit svou posilovnu, zkuste se na ně zaměřit.

Zatímco běžecký pás je prioritně určen k náhradě venkovního běhání, nabírání fyzické kondice a spalování tuků, eliptický kardio trenažér poskytuje všestrannější procvičení těla a oproti „běhátku“ šetří klouby. Následně si přiblížíme přednosti obou strojů jednotlivě.

Hlavní výhody eliptického trenažéru

Při cvičení na elipticalu se nohy pohybují po elipsovité křivce, což je šetrnější ke kolenům či kyčlím, a úchopem za madla lze zapojit i horní část těla. Střídání různých stylů zajišťuje zábavnější trénink, který dává větší šanci u eliptického trenažéru vydržet.

Pro zlepšení fyzické kondice a zhubnutí se doporučuje eliptical používat alespoň 3x týdně po půlhodině, nejlépe ráno na lačno a po rozcvičce, s dostatečnou intenzitou a závěrečným uvolněním.

Nejvíce žádané eliptické trenažéry Atlanta (bílý a černý) nyní koupíte se slevou 36 % za 8 192 Kč. Oba jsou mechanické, ale aktuálně má inSPORTline za úplně stejnou cenu i elektronicky ovládaný eliptical Denver.

Hlavní výhody běžeckého pásu

Simulátor běhu – běžecký pás má nespornou výhodu v rychlém zlepšení kondičky. Patří mezi nejprodávanější domácí fitness stroje a slouží i profesionálním sportovcům. Běžecké pásy se dnes dají koupit už za méně než 4 000 Kč, ale protože ne každému a ne vždy vyhovuje běhání, je dobré, když má rodina k dispozici jak běžecký, tak eliptický trenažér.


Publikováno: 14. 10. 2015