K čemu slouží reverzní pohyb u eliptických trenažérů

Eliptický trenažér neboli eliptical doporučují lékaři jako kardio fitness stroj k procvičení celého těla. Charakterizuje ho specifický elipsovitý pohyb, který je možný i ve zpětném režimu.

Oproti jiným strojům eliptical šetří vaše klouby a při cvičení rovnoměrně zatěžuje svaly celého těla. Eliptické trenažéry jsou také ideální kardio přístroje pro redukci nadbytečných kilogramů, což jim zajistilo přední místa oblíbenosti mezi stroji pro hubnutí v domácích podmínkách u žen i mužů.

Na většině elipticalů se dá nastavit i tzv. reverzní (zpětný) pohyb, který zlepšuje koordinaci cvičence a ještě více posiluje svaly. Efekt takového tréninku oceníte zejména ve vyšším věku, protože pevné svastvo a celková kondice představují účinnou prevenci bohužel poměrně častých úrazů seniorů.

Na jaké parametry elipticalů se zaměřit?

Při výběru eliptického trenažéru sledujte kvalitu jeho provedení a použitý materiál. Levné modely jsou opatřeny třecími segmenty, dražší kovovými a mosaznými pouzdry, nejdražší mají SKF ložiska. Každý eliptical je dnes vybaven počítačem.

Důležité parametry jsou také:

  • brzdný systém – většinou magnetický s plynulým a tichým chodem
  • rám – zajímejte se o nosnost, maximální zatížení a výšku cvičícího
  • zátěžové kolo – těžší zaručuje plynulejší pohyb a účinnější cvičení
  • středové uložení kola – ideální jsou strojní ložiska
  • madla a úchyty – vyžadujte neklouzavé provedení

Nakupujte trenažéry tam, kde jim rozumí  

Pořiďte si značkový eliptický trenažér přímo od výrobce inSPORTline a získejte cenové výhody v podobě prodloužené záruky 5 let, dopravu zdarma či montáž a servis u vás doma.

e-shopu inSPORTline se můžete přímo u zdroje zeptat na jakoukoliv nejasnost a využívat pak díky tomu svůj trenažér na maximum. 


Publikováno: 16. 10. 2015